امیرطاهری

امیر طاهری
مدرس  و سازنده ساز ویلن
پیشینه هنری
امیر طاهری به سال ۱۳۶۲ چشم به جهان گشود.در سن ۱۶ سالگی آموزش ویولن را نزد استاد تقی بهبودی آغاز نمود و پس از پشت سر گذاشتن دوره ی ابتدایی نوازندگی به کلاس درس استاد محمد رضا اتابکی راه یافت و  دوره ی نوازندگی ویولن را به تایید ایشان به پایان رساند. پس از آن به تدریس در  آموزشگاه های موسیقی تهران و شهرستان های استان تهران پرداخت، در همین حین تحصیل در کنسرواتوار تهران  را نیز آغاز نمود و از حضور استاد کتایون مذکوری بهره برد.
امیر طاهری همواره به دنبال ناب ترین و به روز ترین اطلاعات در زمینه ی ساخت ویولن بوده که ماحصل این امر تحقیق، بررسی و ترجمه مقالات روز دنیا و به کاربستن و نتیجه گیری این اطلاعات در زمینه ساخت ساز بوده است. در همین اثنا بود که وی به عضویت انجمن ویولن آمریکا درآمد.  در سالهای ۲۰۱۱، ۲۰۱۴و ۲۰۱۶  در نمایشگاه برترین های ادوات موسیقی   (Miamex) حضور یافته و موفق به کسب عنوان برند برتر ویولن گشته است. از دیگر فعالیت های  وی در این زمینه می توان به حضور در نمایشگاه بین المللی ادوات موسیقی ۲۰۱۴ و نمایشگاه سازندگان ساز های دست ساز سال ۱۳۹۱ اشاره کرد. اما این پایان ماجرا نبود تحقیق و پژوهش های مداوم و خلاقیت
امیر طاهری در حیطه تدریس و سازندگی ساز منجر به ثبت اختراع چندین محصول کمک آموزشی شد که این محصولات با نام تجاری راگا تولید و وارد بازار شده است.